Ferforje demir doğrama nedir?

Demir Doğrama Sanatı Ferforje ya da demir doğrama dediğimiz bu iş dalı, çeşitli varsayılanlar ile üretilen demirleri kesip biçerek şekil verme yöntemi ile icra edilmektedir. Bu açıdan bakıldığında aslında demir doğrama iş dalını bir sanat olarak da düşünebiliriz.
 
Ferforje kısaca dökme demir anlamına gelir. Özellikle demir yüksek ısıya maruz bırakılır ve bu doğrultuda dövülme işlemi ile şekil verilir. Daha sonra özel yöntemleri altında kurması ile beraber, ilgili alan için güzel bir estetik yapı oluşturur.

Ferforje nerede kullanılır?

Ferforje Kullanım Alanları genellikle pencere korkuluğu, merdiven korkuluğu, bahçe korkuluğu, bahçe kapısı, balkon korkuluğu ve balkon kapısı gibi birçok alanda kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Demir Doğramacılar ne iş yapar?

Demir doğrama ustası korkuluk, çatı kaplama ve mobilya gibi farklı alanlara yönelik olarak demire şekil verme işlemi yapan kişidir. Bu işlemleri yaparken çeşitli araç gereçlere ihtiyaç duyar. Demir doğrama ustası söz konusu araç gereçleri kullanma yetisine sahiptir. Ayrıca, hesaplama yapma konusunda da bilgi sahibidir.

BİZİ TAKİP EDİN

DESTEK & ÇÖZÜM HATTI

0544 828 4961

DESTEK & ÇÖZÜM HATTI

0544 828 4961